Ako zvýšiť testosterón? Mohol by vám pomôcť Tribulus Terrestris

Tribulus terrestris (slovensky kotvičník zemný) je obľúbený bylinný doplnok, ktorý sa už po stáročia používa na zlepšenie rôznych aspektov zdravia, vrátane sexuálnych funkcií, športového výkonu a celkovej pohody. Pochádza z plodov rastliny známej ako pančuška, ktorá pochádza z oblasti Stredomoria a časti Ázie.

Tip: Ak sa rozhodnete Tribulus Terrestris vyskúšať, poobzerajte sa po kvalitnom produkte u spoľahlivého predajcu – napr. v e-shope GymBeam. Celkom určite sa vám budú hodiť praktické informácie od niekoho, kto má s nákupom na GymBeam skúsenosť. Mohlo by vás zaujímať, čo o produktoch hovorí GymBeam recenzia od Radka na Ecoblogu.

Jedným z hlavných prínosov Tribulus Terrestris je jeho schopnosť zvyšovať hladinu testosterónu u mužov. Testosterón je hormón, ktorý je nevyhnutný pre mužské sexuálne funkcie, rast svalov, hustotu kostí a celkové zdravie. Nízka hladina testosterónu môže viesť k sérii zdravotných problémov, vrátane zníženej sexuálnej túžby, erektilnej dysfunkcie, únavy a depresie.

Početné štúdie preukázali, že doplnky stravy Tribulus Terrestris môžu u mužov zvýšiť hladinu testosterónu, čo môže viesť k zlepšeniu sexuálnych funkcií, zvýšeniu svalovej hmoty a sily a zlepšeniu športového výkonu. Jedna štúdia publikovaná v časopise Journal of Ethnopharmacology zistila, že u mužov, ktorí užívali výživový doplnok Tribulus Terrestris počas ôsmich týždňov, došlo k výraznému zlepšeniu ich sexuálnych funkcií, vrátane zvýšenia sexuálnej túžby, lepšej erekcie a väčšej spokojnosti so sexuálnymi zážitkami.

Predpokladá sa, že Tribulus Terrestris má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal v celom tele a zlepšiť celkový zdravotný stav. Chronický zápal je spájaný s množstvom zdravotných problémov, vrátane srdcových ochorení, cukrovky a rakoviny.

Okrem potenciálnych výhod pre mužov môže mať Tribulus Terrestris prínos aj pre ženy. Niektoré štúdie preukázali, že doplnky stravy s Tribulus Terrestris môžu zlepšiť sexuálne funkcie a túžbu u žien, ktoré majú nízke libido alebo sexuálnu dysfunkciu.

Celkovo je Tribulus Terrestris prírodný doplnok stravy, ktorý má mnoho potenciálnych zdravotných výhod, najmä pre mužov. Môže pomôcť zlepšiť sexuálne funkcie, zvýšiť svalovú hmotu a silu, znížiť zápal a zlepšiť celkovú pohodu. Rovnako ako pri každom doplnku stravy je dôležité sa pred začatím užívania Tribulus Terrestris poradiť so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že je pre vás bezpečný, a aby ste určili vhodné dávkovanie.

Publikované: 21. 05. 2023

Kategória: Tipy a rady

Autor: Tereza Kozlová