Čo spôsobuje smrteľnú dopravnú nehodu?

Keď si väčšina ľudí predstaví dopravnú nehodu, zvyčajne si predstaví menšie kolízie, ktoré majú za následok niekoľko škrabancov a modrín. V skutočnosti môžu byť dopravné nehody smrteľné Podľa Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) zahynulo v posledných rokoch pri dopravných nehodách viac ako 33 000 ľudí Čo spôsobuje smrteľnú dopravnú nehodu? Môže k nej prispieť mnoho vecí, ale medzi najčastejšie patria jazda pod vplyvom alkoholu, prekročenie povolenej rýchlosti a nepoužitie bezpečnostného pásu.

Srážky na cestách, ktoré majú za následok smrť, sú na amerických cestách, žiaľ, bežné Približne dvetisíc ľudí je každoročne usmrtených a viac ako tridsaťtisíc utrpí ťažké zranenia v dôsledku dopravných nehôd. Hoci je ťažké určiť príčiny jednotlivých nehôd, existujú určité faktory, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť smrteľných nehôd Patrí medzi ne jazda pod vplyvom alkoholu, rozptýlené šoférovanie, zlé počasie, prekročenie rýchlosti, príliš tesné nasledovanie, nepoužívanie bezpečnostných pásov, vyhýbanie sa alebo otáčanie, bezohľadná jazda, nedodržiavanie dopravných predpisov, poruchy vozidla, nedanie prednosti v jazde a nesprávne signalizovanie pri odbočovaní alebo zmene jazdného pruhu. Ak chcete byť na cestách v bezpečí, musíte si uvedomiť tieto nebezpečné javy a podniknúť kroky, aby ste sa im vyhli. Ak ste sa stali účastníkom nehody, pri ktorej zohral úlohu jeden z týchto faktorov, skúsený právnik z Atlanty vám môže pomôcť získať odškodnenie za vaše zranenia. Okrem toho, ak ste pri dopravnej nehode stratili blízkeho človeka, môžete podať žalobu na zodpovednú stranu za úmrtie z nedbanlivosti. Kontaktujte skúseného právnika a dozviete sa viac o svojich právnych možnostiach

Zranenia hlavy

Zranenia hlavy môžu mať rôzny rozsah - od ľahkého otrasu mozgu až po vážne poškodenie mozgu Môžu tiež spôsobiť stratu pamäti a iné kognitívne poruchy

Zranenia hrudníka

Zranenia hrudníka môžu zahŕňať zlomené rebrá, prepichnuté pľúca alebo závažné vnútorné krvácanie. Často sú spôsobené volantom alebo prístrojovou doskou počas autonehody. Najčastejším typom smrteľnej zrážky je čelná zrážka, ku ktorej dochádza, keď sa dve autá zrazia v opačnom smere. Čelné dopravné nehody tvoria približne jednu tretinu všetkých smrteľných dopravných nehôd Medzi ďalšie nebezpečné druhy dopravných nehôd patria kolízie typu T-bone, keď predná časť jedného vozidla narazí do boku iného vozidla, kolízie zozadu, keď jedno vozidlo narazí do zadnej časti iného vozidla, bočné kolízie, keď sa dve vozidlá zrazia počas jazdy v rovnakom smere, a nehody s prevrátením, ku ktorým dochádza, keď vozidlo stratí kontrolu a prevráti sa.

Aby ste predišli týmto nehodám, je dôležité mať zapnutý bezpečnostný pás, jazdiť bezpečnou rýchlosťou a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od ostatných vozidiel. Ak ste mali nehodu, nehýbte s vozidlom, kým nie je zabezpečené, a počkajte na príchod polície, ktorá vykoná obhliadku. Najčastejšou príčinou úmrtí pri dopravných nehodách sú poranenia hlavy a krku Tieto zranenia môžu zahŕňať poranenie bičom, iné vyvrtnutia krku, otrasy mozgu, poškodenie mozgu, stratu pamäti a iné kognitívne problémy, zlomené rebrá, prepichnuté pľúca a extrémne vnútorné krvácanie, ktoré môžu byť spôsobené volantom alebo prístrojovou doskou počas nehody.

Zranenie hrudníka môže sťažovať dýchanie a môže byť smrteľné, ak nie je rýchlo ošetrené. Odtrhnuté končatiny sú častou príčinou smrti pri dopravných nehodách, pretože osoba môže stratiť kontrolu nad vozidlom a spôsobiť haváriu. K poraneniu miechy dochádza pri poškodení miechy, ktorá ovláda náš pohyb, a ak sa okamžite nelieči, môže mať za následok ochrnutie alebo smrť. Traumatické poranenie mozgu (TBI) je jedným z najvážnejších zranení v dôsledku dopravnej nehody, pretože môže spôsobiť trvalé poškodenie mozgu, záchvaty a smrť. Poranenia hlavy môžu zahŕňať zlomeniny lebky, poškodenie mozgu a vnútorné krvácanie a môžu spôsobiť fatálne poškodenie mozgu alebo smrť v krátkom čase. Zlomené kosti môžu prepichnúť kožu a spôsobiť vnútorné krvácanie, ktoré môže viesť k infekcii, ak sa rýchlo neošetrí. Aby ste predišli týmto zraneniam, je dôležité mať vždy zapnutý bezpečnostný pás a jazdiť bezpečne. Ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody, je dôležité okamžite vyhľadať lekársku pomoc a nepokúšať sa s obeťou hýbať, pretože to môže spôsobiť ešte väčšie škody. Najlepším spôsobom, ako chrániť seba aj ostatných pred možnými následkami dopravných nehôd, je prijať na cestách preventívne opatrenia.


Publikované: 15. 02. 2023

Kategória: Zaujímavosti

Autor: Tereza Kozlová